logo نمایندگی hp
انواع پرینترهای hp
.پردیس چاپگر باران وارد کننده محصولات اچ پی وارائه دهنده خدمات پس از فروش محصولات اچ پی در ایران

:تقسیم بندی انواع پرینترها

پرینترها یکی از قطعات جانبی کامپیوتر هستند که امروزه از اهمیت خاصی برخوردارند. معمولا اکثر مردم به یک پرینتر برای استفاده شخصی در محیط کار یا منزل نیاز دارند. اما انتخاب میان تعداد زیادی مدل پرینترها بسیار دشوار است. در این جا چند کار که باید قبل از خرید پرینتر انجام دهید را برایتان بیان می کنیم در مرحله اول ، نوع پرینتر انتخابی بستگی به کاری دارد که شما می خواهید با چاپگر خود انجام دهید مثلا برای چاپ متن و تصایر سیاه و سفید نیاز به یک پرینتر لیزری تک رنگ دارید. اما برای تصاویر رنگی نیاز به یک پرینتررنگی جوهرافشان یا لیزری هست.

: بر اساس نوع مصرف و کارایی پرینترها به 5 نوع مختلف تقسیم می شوند

پرینترهای جوهرافشان (Inkjet)

پرینترهای جوهراقشان به وسیله پاشیدن قطرات ریز جوهر روی یک صفحه کاغذ از طریق منافذ ریزی که در هد وجود دارد، باعث به وجود آمدن تصایر سیاه و سفید و رنگی در حد کیفیت مناسب می شوند. رنگ های اصلی در پرینتر جوهر افشان به سه رنگ قرمز و زرد تقسیم می شود که به همراه یک رنگ سیاه نیز وجود دارد که برای تولید تصویر با رنگ مشکی به کار می رود. اما برای چاپ حرفه ای عکس به یک پرینتر با شش رنگ مجزا احتیاج دارید که علاوه بر سه رنگ اصلی و رنگ مشکی دارای یک رنگ قرمز روشن و آبی روشن باشد که در ایجاد تصاویر با رنگ های طبیعی تر تاثیرگذار است. در کل پرینترهای جوهرافشان یک قیمت معقول را به شما ارائه می دهند و برای مصارف عمومی یک انتخاب مناسب هسند. البته مدل های حرفه ای این نوع پرینتر در محیط های عکاسی نیز استفاده می شود.

پرینترهای لیزری سیاه و سفید (تک رنگ)

پرینترهای لیزری تک رنگ همانند سیستم الکتروستاتیکی که در دستگاه فتوکپی وجود دارد عمل چاپ را انجام می دهند که این عامل باعث افزایش سرعت چاپ می شود. پرینترهای لیزری سیاه و سفید بهترین انتخاب برای چاپ صفحات متنی در تعداد بالا هستند. به خصوص اینکه از دقت بسیار بالایی برخوردارند. از ویژگی های جالب استفاده از پرینترهای لیزری تک رنگ قیمت پایین برای هر صفحه چاپ است. که در کل باعث کاهش هزینه تعویض و یا شارژ کاتریج می شود. در کل یک پرینتر لیزری بهترین انتخاب رای یک دفتر کار یا محیط اداری بزرگ است که نیاز به چاپ متن های زیاد در طول روز دارند.

پرینترهای رنگی لیزری

این نوع از پرینترها بهترین انتخاب برای چاپ تصاویر گرافیکی و عکس هستند. در آن ها به جای استفاده از جوهر، از تونرهای CMYK برای چاپ استفاده می شود. این چاپگرها باعث ایجاد تصاویر گرافکیی و عکس با کیفیت فوق العاده می شوند که نیاز عکاسان و گرافیست های حرفه ای را برآورده می سازد. قیمت این پرینترها نقطه ضعف آن ها است چون از قیمت بالایی برخوردارند. در کل هزینه ای که برای چاپ هر صفحه رنگی در پرینترهای لیزری به دست می آید از انواع جوهرافشان کمتر است. این پرینترها مناسب مصارف حرفه ای و کاربرد زیاد است و برای محیط منزل و استفاده عمومی چندان جالب نیست.

پرینترهای چند کاره (Multi Function)

در کارهای اداری وجود یک پرینتر چند منظوره بسیار مفید است. چون در جایی کمتر شما سه دستگاه پرینتر، اسکنر و فاکس را یک جا دارید و قیمت کمتری هم نسبت به خرید جداگانه ی آن ها می پردازید. از ایرادات این دستگاه این است که در صورت خراب شدن یک بخش از دستگاه دیگر بخش ها نیز از کارمی افتد. در کل این دستگاه برای مصارف عمومی و یا اداری کوچک کاربرد دارد. قیمت این دستگاه به نسبت امکانات و کارایی آن مناسب است.

پرینترهای قابل حمل (portable Printer)

اگر شما از افرادی هستید که دائمادر حال مسافرت هستید حتما به پرینترهای قابل حمل نیاز پیدا می کنید. اندازه این پرینتر در حد یک کیف دستی مردانه است که با باطری کارمیکند. تکنولوژی این پرینترها معمولا جوهرافشان و یا روش تونرهای حرارتی (ریبون) است. از معیاب این پرینترها این است کیفیت پایین ترین نسبت به دیگر انواع پرینتر دارند. سرعت چاپ آنها پایین است و باید برگه ها را تک تک وارد پرینتر کنید. (محل نگهداری برگه ندارد). از ویژگی های این پرینتر وجود یک پورت اینفرارد است که اجازه می دهد بدون وصل کردن پرینتربه کامپیوتر اطلاعات را انتقال دهیم
.

Back to top